Naše tipy a rady

 

Sedací soupravy a pohovky:

 • Pro koupi kvalitní sedací soupravy či dalšího bytového sortimentu, určitě navštivte naši kamennou prodejnu.  Než se však vydáte na prodejnu, dobře se porozhlédněte a projděte se po Vašem domě. Ujasněte si jaký vzhled, velikost a barvu by měla sedací souprava mít. Pozornost by jste měli věnovat, také použitému materiálu a vlastnostem sedací soupravy.
 •  Poté si musíte dále ujasnit, k jakému účelu bude Vaše sedací souprava určena. Zda-li k pouhému sezení, příležitostnému spaní či ke každodennímu spaní.  

Rám a konstrukční prvky:

 • Rám pohovky není na první pohled vidět, avšak to neznamená, že na rámu sedací soupravy nezáleží. Rámy z levného materiálu jako jsou měkká dřeva či plast dlouhou životnost nemají. Proto doporučujeme rámy z tvrdých dřev jako je dub, buk či javor. U konstrukce si všímejte také způsobu upevnění. Pokud jsou jednotlivé časti k sobě pouze slepeny, konstrukce nebude velmi trvanlivá.  

Výplň sedáků: 

 

Potahové látky:

 

Našimi dodavateli sedacích souprav a pohovek jsou: RB BRÁZDA, ORFA, TP SLANÝ, JAMALL, AJETO, TEMPO, LC PARTNERS, FINES. 

 

Matrace

 

Tvrdost matrace: 

 • Tvrdost matrací se uvádí stupňováním od 1 po 7 stupeň (od nejměkčí po nejtvrdší)
 • Výška matrace se u dospělého člověka doporučuje nejméně 20 centimetrů. 
 • Pro studenty a děti doporučujeme tužší matraci bez profilovaných zón. 
 • Nejširší nabídka matrací je v kategorii matrací pro dospělé, kde si každý může vybrat dle svých preferencí a potřeb. 
 • Pro seniory doporučujeme vyšší matrace se zpevněnými boky pro snadné vstávání. 

1) Mezi nejměkčí matrace řadíme Latexové matrace a nebo matrace ze studené pěny. Oblíbené jsou tak také matrace z tzv. líné pěny či paměťové pěny. Tyto matrace zabraňují otlakům a skvěle se přizpůsobují tělu. Vhodné jsou tak pro seniory či pro osoby trpícími kloubními potížemi. 

2) Středně tvrdé matrace, patří mezi nejvíce oblíbené. Díky své tuhosti, udržují páteř v rovině. Tyto matrace se doporučují lidem středního věku. 

3) Tužší matrace bývají často vyztuženy a to především kokosovým vláknem. Také mohou být vyztuženy koňskými žíněmi.  

4) Nejtvrdší matrace jsou určeny osobám vyšší váhové kategorie. 

5) Mezi oblíbené matrace patří matrace s dvojí tuhostí. Jedna strana matrace je vždy měkčí a druhá strana tužší. Je tak tedy na každém, která strana mu vyhovuje.

Nosnost matrace:

 • Nosnost matrace by měla převyšovat alespoň o 5 kg. váhu osoby, která bude matraci využívat. Pro osoby s vyšší váhou doporučujeme matraci vyšší tuhosti.

 Prodyšnost matrace: 

 • Velmi důležitou vlastností matrace je její prodyšnost. Lepšímu odvětrávání matrace pomáhají průřezy či mezery mezi jednotlivými vrstvami matrace. Lepšímu odvětrávání matrace, případně také pomáhají speciální vrstvy z přírodních vysoce prodyšných materiálů jako jsou kokos, koňské žíně, agáve či mořská tráva. 
 • Dobrá prodyšnost matrace, je velmi důležitá především pro osoby s větší tvorbou potu. Pokud se pot neodvětrává, vzniká riziko množení roztočů a také se zvyšuje riziko tzv. proležení matrace.  

PRODÁVÁME MATRACE S CERTIFIKACEMI A BEZ ZÁVADNÝCH LÁTEK.

 Našimi dodavateli matrací jsou: TROPICO, ŘEŠETO, BLANAŘ, POHODA, MAWS, PURTEX, ORFA, 

 

Postele 

 • Postel je místo, ve kterém trávíme minimálně třetinu svého života. Je tedy důležité, vybrat si postel, která Vám bude ve všech směrech vyhovovat. Pro nás jako prodejce tedy Bytové studio FREN je kvalitní a zdravý spánek na prvním místě. Proto nabízíme především kvalitní české a slovenské výrobce postelí. 

Postele členíme na: 

1) Čalouněné postel

 • Výhodou čalouněných postelí je jejich výška. Vhodné jsou tak pro osoby, které mají problémy s ranním vstáváním z postele. 
 • V ceně čalouněné postele jsou již polohovatelné rošty. 
 • Čalouněné postele máme v rozměrech: 180 x 200, 160 x 200, 140 x 200, 110 x 200, 90 x 200, 80 x 200. Možná je také výroba atypických rozměrů. 
 • Velký a prostorný úložný prostor. 
 • Na výběr má zákazník ze široké škály potahových látek. Látky jsou již, ošetřeny aqua clean nástřikem pro snadné čištění a nebo mají, již vetkaný teflon pro snadné čištění a nepropustnost tekutin. 

Našimi dodavateli čalouněných postelí jsou: MAWS, BLANAŘ, POHODA, GRIVALBED, ORFA, JAMALL, TP SLANÝ, RB BRÁZDA. BRADOP, MRAVA, TROPICO. 

 

Stoly a židle 

- Připravujeme pro Vás. 

 

Kuchyně

 

- Připravujeme pro Vás. 

 

Sektorový nábytek 

- Připravujeme pro Vás. 

 

Ušáky a křesla 

- Připravujeme pro Vás. 

Záznamy nebyly nalezeny...